xpLosION: Oroszlánok ordítanak a hurrikánok mellett

Milyen Filmet Kell Látni?

A Birmingham úgy küldi el ellenfelét, hogy egyetlen pontot sem kapott, Alex Wake pedig két touchdownt szerzett.

A Lions védelme teljesen dominált szombat este, a Hurricanes mindössze 136 yardnyi támadásra korlátozódott, és nem kapott pontot.

A Lions idei évadnyitóján a szintén többszörös nemzeti bajnokságot nyerő csapattal, a Hertfordshire Hurricanesszel mérkőztek meg.

Miután tavaly a döntőben elveszítette a nemzeti bajnoki koronát a Stirling Clansmen ellen, a Lions eltökélt szándéka volt, hogy az idei szezont a legvalószínűbb kihívóik legyőzésével kezdje jól.

Sok szakértő szoros meccsnek minősítette a kirakatot, és az első félidő beváltotta a hozzá fűzött reményeket, mindkét csapat nehezen tudta mozgatni a labdát a pályán.

DSC_0594

A csapatok küzdenek

A játék nyitánya az első félidő történetét mesélte el a Lions számára, mivel egy ígéretes támadósorozatot két hibás indítási büntetés szakított meg.

A félidőig a Birmingham négy azonos büntetést halmozott fel az első öt drive során, megállítva minden lendületet, amit fel akartak építeni.

DSC_0615

A második negyed elején azonban a Birmingham remek mezőnyhelyzetben találta magát a Hertfordshire rövid puntja után, és a Lions merészen döntött úgy, hogy a negyedik negyedben és négy yardon megy tovább, nem pedig mezőnygólra.

Wake egy mély labdát emelt a célterület felé, Will Husseynek szánta, de a két yard vonalánál elkapta a Hurricanes.

DSC_0656

Hiába biztosították a forgalom, a Hurricanes nyomás alatt volt, és a saját két yardos vonaláról kellett kezdenie a hajtást, a birminghami védelem pedig újabb hármat kényszerített ki.

A Lions speciális csapatai ezután követték a példájukat, és rábírták a Hurricanes támadóját, hogy vágja ki a rúgást.

A védelem a pályán

A Lions offense, nem zavartatva a korábbi interceptiontől, birtokba vette a labdát a piros zónában, a Hertfordshire 20 yardos vonalánál.

A harmadik és hosszú helyzetbe kerülő Wake még egyszer vitorlázott le egy mély labdát az oldalvonalon, de ezúttal Hussey biztosította, aki ugrásszerűen megragadta, mielőtt a gólvonaltól félreesett volna.

Négy játékkal később Wake kigurult a zsebből, és egy tizenegy yardos touchdown-passzt dobott Stefan Rowdennek, így a Lions megérdemelt vezetést szerzett.

A Lions játékosok ünneplik a touchdownt

Charlie Hardman extrapontkísérletét blokkolták, de a Birmingham még így is szűk 6-0-s előnyben ment a félidőbe.

Az intervallumban a Dance Society és a Birmingham Pussycats pompomlányai rutinnal kedveskedtek a nézőknek, akik látványos bemutatója éljenzést váltott ki a 3000 fős tömegből.

Cicák repülnek a magasban

UoB Dance Society fellép

Miután az első félidőben időnként nehézségekbe ütközött, a Lions offense teljesen más volt a másodikban.

A Hurricanes tompa puntja révén a Lions megszerezte a labdát ellenfele 24 yardos vonalán, és könyörtelenül munkához láttak. Wake azonnal 16 yardos passzt adott Tunde Adelekannak, ezzel első downt és gólt a Hurricanes nyolc yardos vonalánál.

Oroszlánok az összejövetelben

A következő játékban Xavier Ajuwon levette a kezét a visszafutásban, a védelem szélére került, és berohant egy nyolc yardos touchdownra.

Hogy tovább sértse a Hertfordshire-i sérülést, a Birmingham ezután a kétpontos konverzióra ment, amit Wake sikeresen teljesített Mason Baptiste ellen a célterület hátsó sarkában, így a Hurricanes 14-0-s hátrányba került.

Újabb ünnepségek Birminghamben

Nem sokkal ezután a Lions egy 61 yardos drive-ot terveztek, hogy elhelyezkedjenek a Hurricanes három yardos vonalán.

Sajnos, ami Ajuwon második lerohanásos touchdownjának tűnt, a hivatalosok egy fumble-t zártak ki az end zone-ból, így a Hertfordshire egy touchbacket ajándékozott.

Harc minden centiért

A Hurricanes ezt követő drive-ja már tíz yard után elakadt, és ismét punt formációban jöttek ki, de egy gyenge centerezés a punter feje fölé szállt, és kénytelen volt feladni egy safetyt, így 16-0 volt a Birminghamnek. .

Az Oroszlánok még több nyomorúságot zúdítottak a Hurricanesre a következő birtokukon. Miután megszakította az 50 yardos kezdőrúgást, Charlie Hardman 10 yardos touchdown-passzt adott Alex Wake-től, majd maga is hozzáadta az extra pontot, ezzel megpecsételve a győzelmet.

Wake úgy fejezte be a meccset, hogy 26 passzból 14-et teljesített 129 yardot, két touchdownt és egy interceptiont, így 54 százalékos a teljesítés aránya és 113,2-es passzolási aránya (NCAA), miközben kísérletenként majdnem öt yardot átlagolt.