Football Cuppers utolsó 16 fordulója – 1/2. rész

Milyen Filmet Kell Látni?

A múlt hétvégén visszatért a Cuppers labdarúgása: 8 főiskola csatlakozott az első forduló 8 győzteséhez, és 46 gólt szereztek néhány lenyűgöző találkozón. Visszatekintünk arra az akcióra, amelyben három meccsen egyetlen gól, három meccsen pedig a félelmetes büntetőrúgások döntöttek.

Leütés 1:4 Darwin (0:2 HT)

Lecsapás: Matthews, Brodie, Armstrong, O'Connell, Rumun, Churcher, Coombes, Lawrence, Lukasik, Burley, Ingham Csere: Fitton, Beattie

Gólszerzők: O'Connell

Darwin: Griffith, Dickinson, Hope, Bennett, Worrall, Haigh, Bastos, Wolstenhulme, Gray. Ébredj, Freudenreich

Gólszerzők: Hope x4

Egy tapasztalt Darwin-csapat az elejétől a végéig irányította a játékot, két szettlabdát kihasználva, hogy elvegye a játékot Downingtól. Downingnak hiányzott az embere, Joe Moorcroft-Moran a középső hátvédtől, és ez azt jelentette, hogy a szokásos taktikájuk szerint 10 embert felsorakoztattak a tizenhatos szélére, és 90 percet töltöttek keresztek tisztázásával. Különösen érzékenyek voltak a tizenhatoson belüli labdákra, mivel Darwin a Blues védője, Wolstenhulme delap-szerű dobásaival megspékelte a Downing kapuját, legyőzve a fiatal Downing csapatot, és lehetővé téve Chris Hope-nak, hogy mind a négy gólt megszerezze. Downing kései nyomása ellenére, ami gólt eredményezett, a taktikailag lenyűgöző darwini csapat kényelmesen zárta a meccset, és a következő fordulóban a Pembroke otthonában foglalta el a helyét.

Darwin Downing

Darwin néhány pulisz-szerű taktikát alkalmaz… és pusztító hatással!

Krisztus ’S 4:4 Churchill AET (Churchill nyerni 3-1-re büntetőkkel) (2:2 FT, 0:0 HT)

Christ’s: Deng, Brown, Blake, Cracknell, Diamante, Reeds, May, Baldock, Hooten, Armstrong, Baron Subs: Duffy, Faure, Hovington

Gólszerzők: Armstrong, May, Baron, Cracknell

Churchill: Smyth, Waller, Cammack, Evans, Duherich, Holt, Athwal, Berridge-Dunn, Seete, Weller Subs: Weaving, Tan

Gólszerzők: Rolph x2, Cammack, Weller

Az első félidő úgy kezdődött, hogy Churchill az idei szezonban elért veretlenségére akart építeni Krisztus csapata ellen, amely még nem nyert meccset. Néhány kulcsjátékos azonban visszatért Christ'shez, és a kékek kapitánya a középső középpályán, így más összeállításban néztek ki, mint a csapat, amelyet Churchill kényelmesen legyőzött 4-1-re a szezon elején. A kezdeti cserék során a játék silány volt, a játék megrekedt a középpályán. Christ'snek volt néhány ígéretes megmozdulása, többnyire a jobb oldalon, kihasználva Churchill balhátvédjének gyenge játékát. Churchill benőtt a térfélre, és a foltokban igyekezett összefűzni néhány lehetőséget, Seete pedig bezárkózott, miután egy ízletes eszmecserét Rolph-al a tizenhatos körül. A meglehetősen zord első félidőben azonban nem esett gól.

A második félidő borzasztóan kezdődött Churchill számára, némi laza védekezéssel, aminek köszönhetően Krisztus célpontja, Ian Armstrong a háta mögött lőhetett gólt Smyth felett. Kevesebb, mint 5 perccel később Christ’s megduplázta előnyét, amikor egy iskolás védekező egy hosszú kapura rúgott ütést engedett át egyenesen a védelmen, amikor James May felpattant, és egy elragadó zsetonnal a hálóba vágta a labdát. Ez életre ösztönözte Churchillt, aki elkezdte kihasználni Krisztus védelmének néhány gyengeségét. Nyurga 11-es Rolph vezetésével, aki többször is megfordította Krisztus védelmét belülről és kívülről, nagyszerű helyzeteket teremtettek Churchillnek, amelyeket elpazaroltak a szörnyű befejezés és az elszánt döntő labdák kombinációjával. 6 perccel a vége előtt még mindig 2-0 volt Christ's javára, amikor Duherich előretolt helyzetben kapott a jobb szélen Churchill számára. Egy gyors nyílvessző a meggyötört Christs bal hátvédje körül és egy tisztességes keresztrúgás lehetővé tette Rolphnak, hogy a kapus fölött a kapuba pöccintse a hálóba. Churchill előrehalmozott az egyenlítésért keresve, és két perccel a vége előtt szabadrúgást adott a félpályán Churchill. A klasszikus taktika, amikor a labdát a tizenhatosba lökte, gyümölcsözőnek bizonyult Churchill számára, amikor Cammack fejelt haza Waller szabadrúgásából. A teljes játékidő 2 darabonkénti pontszámmal érkezett.

Mindkét csapat a hosszabbítást két fél ütéseivel kezdte, akik azt hitték, hogy megvan a megfelelő minőség a meccs megnyeréséhez, de elfelejtették, hogy egy átlagos főiskolai játékos edzettségi szintje miatt Luke Shaw úgy néz ki, mint Mo Farah. Körülbelül 10 perc elteltével Churchill balhátvédjének sok gyenge pontja közül az egyik egyenesen Krisztus kapitányához, Baronhoz esett, aki hazavágott. Churchill rendkívüli szellemet talált, hogy gyorsan visszavágjon, de kiegyenlített, amikor Rolph irányított egy Duherich-keresztet, és okosan végzett a boxban. Mivel a játékosok görcsökkel küszködtek az egész pályán, a hosszabbítás második felében újabb két gól született, és büntetőkig ment a meccs. A tizenegyespárbaj miatti nyomás a világ második legrégebbi kupaversenyén túl nagynak bizonyult a 4 Krisztus-elváló közül 3 számára, mivel Churchill bevágta az első 3 büntetőt, így 3-1-re vezette a meccset. A negyeddöntőben idegenben a Trinity Hall ellen lépnek pályára.

Jézus 1:0 Sidney Sussex AET (0:0 FT, 0:0 HT)

Sidney Sussex: Hirsch, Deeley, Makings, Bradly, Cole, Teale Ryda, Grayling, Mahon, Davies, Hugill Subs: Sammons, Ezra, Fotherby

Jézus: Eburne, Peterson, Crawford, Thorley, Robinson, Emerton, Mullertz, O'Loughlin, Ashmead, Anderson, Purcell Csere: Koroye, Meier, Kitching

Gólszerzők: Koroye

A 4. divíziós Sidney Sussex és a Cuppers tulajdonosa, Jesus közötti meccs kis híján előidézte a forduló sokkját, egy nagyon kacikázott afférral nagy tömeg előtt. Noha esélytelen volt, Sidney fáradhatatlanul dolgozott, és folyamatosan nyomás alá helyezte Jézust, annak ellenére, hogy a hazai csapat hasznot húzott a nagy labdaszerzésből. A Cuppers regnáló bajnokai hűvösnek és összeszedettnek tűntek, főleg Jack Thorley, Jézus új végzős tanítványa és a korábbi angol U-18-as középhátvéd hatalmas jelenlétének köszönhetően. Jézus kezdte engedni a nyomásukról, és a sidneyi kapus, Hirsch 3 kiváló védésére volt szükség a végén, hogy a gól nélküli játék hosszabbításba kerüljön. A hosszabbítás rendkívül nehéznek bizonyult mindkét csapat számára, mivel mindkét fél játékosai beletörődtek a görcsbe. Jézus poszterfiújának, Mark Koroye-nak kellett az első félidőben a kispadon, hogy kihasználja. Viszonylag friss lábával átbuktatta a labdát néhány fáradt Sidney-kihíváson, majd önző módon figyelmen kívül hagyta a négyszögletes labdát egy nyitott embernek, és körülbelül 10 perccel a vége előtt elpusztította a labdát a rohanó Sidney kapus mellett. Egy sidney-i védő fáradt kihívása azt jelentette, hogy megkapta második sárgáját a haldokló percekben, mivel a Jézus-gól az utolsó sípszóig zavartalan maradt. Sidneynek büszkén kell tartania magát, egészen a szélre löki Jézust, annak ellenére, hogy távol van otthonától, és a szurkolók túlerőben vannak. Egy másik napon másképp is történhetett volna, de Jesuanék továbbmennek, és a negyeddöntőben a Robinson elleni hazai döntetlennel szeretnének bejutni a Cuppers döntőjébe immár harmadik éve.

mark koroye

Mark szereti a gólokat.

Pembroke 6:5 Trinity (3:2 HT)

Pembroke: Weber, Bittlestone, Reland, Hudson, Mellor, Harries, Carroll, Ogier, Oldfield, Nielsen, Pistoja Csere: McMullen, Berenson-Barros, Waghorn

Gólszerzők: Harries, Ogier, Pistoja, Nielsen (2), Carroll (p)

Trinity: Kakoutas, Dungay, Kehle, Alberman, Lehmann, Park, Nagy, Brocksom, Steve, Bowlby, Apel Csere: Kershaw

Goalscorers: Nagy (3), Bowlby, Apel

Csakúgy, mint a Windows 95 egy korai kiadása, ez a (Tompkins) tabella csúcsa is 11 újraindítást igényelt 90 perc alatt. A játék annyi drámát tartalmazott, hogy annak elkerülése érdekében, hogy ez a jelentés túl hosszúra nyúljon, bizonyos fokú rövidségre van szükség.

Kirúgás, gól, szöglet, gól, gól, gól, szabadrúgás, gól, félidő. Gól, gól, gól, világbajnok, gól, pk, gól.

A meccs ünnepléssel, könnyekkel és két góllal zárult, mint Emile Heskeys pályafutása során.

A meccs emlékezetes marad a Pembroke's JC nagyszerű teljesítményével, Nagy Robi lenyűgöző mesterhármasával, valamint azzal, hogy Jonathan Dungay megerősítette, hogy a Trinity legkevésbé népszerű sráca.

A Pembroke továbblép, és remélhetőleg újabb gólt produkál Darwin vendégeként a negyeddöntőben.

Corpus Christi 2:2 AET Trinity Hall (Trinity Hall győzelem 6-5-re büntetőkkel) (2:2 FT, 2:1 HT)

Corpus Christi: Kazzizi, Mainzer, Sarfas, Cho, Patten, Crawford, Ellwood, Congdon, Kang, Mackenzie, Worsfold

Gólszerzők: Mackenzie, Worsfold

Trinity Hall: Bowen, Eto, Engle, Hands, Myers, Li, Willett, Evans, Burton, Jones, Price Subs: Fellows, Daramola

Gólszerzők: Engle, Daramola

Nagyon küzdelmes meccs volt, összességében jó hangulatban játszottunk. A Minnows Corpus a teljes 120 percben több mint egyezett divízió 1-es ellenfelével, és az egész védelem lenyűgöző látványt nyújtott időnként jelentős nyomás alatt. A martalóc Rob Crawford kiemelkedő volt a középmezőny többi tagjával szemben, ahol egy nonszensz Marc Ellwood és az ügyes Jack Congdon is mindent megtett, hogy segítsen Corpus Christinek ragaszkodni Cuppers-álmához. Végül a Corpus szerencsétlennek mondhatta magát, mert nem nyert egy őszintén megdöbbentő les-hívással, amely kizárta a gólt az utolsó 10 percben, miközben még mindig 2-1-re vezettek. Az egyéb kihagyott helyzetek listája azonban azt sugallja, hogy nem csak a szerencse volt a döntő; Tit Hall érdeme, aki fent tartotta a nyomást és nyugodt maradt, végül szintet húzott. A tizenegyesekkel eldőlt meccs mindig kemény a vesztesekkel szemben, és senki sem akarta, hogy egy csapat így menjen ki, kivéve Tit Hallt, aki a negyeddöntőben otthon játszik Churchill-lel.